Matika

15. prosince 2015 v 20:03 | A. |  Z deníku druhačky
Když jsme ve druháku dostali novou učitelku na matiku, myslela jsem si, že to nedám. Mluvila asi stejně rychle jako Eminem a nedávno jsme se dokonce se spolužákem shodli, že píše ještě rychleji, než mluví. Vzhledem k tomu, že je to matikářka, nepíše zrovna čitelně a vyluštit nějakou větu z tabule je skoro nadlidský úkol.

V prváku to byla pohoda. Nezažili jsme snad hodinu, kdy by někdo nestíhal, teď je to zcela běžné. Tehdy nebylo co nestíhat, jenže do druháku jsme přišli s asi tříměsíčním skluzem. Vzhledem k mé téměř měsíční nepřítomnosti v září (ne, že bych byla nemocná, spíš jsem docela výletovala a flákala se, kde mohla) byla moje první známka trojka, kterou jsem si následně opravila na čtyřku. Paráda, co?

,,..Dneska budeme mluvit o úplně novém tématu - zobrazení..."

Je docela paradox, že tohle píšu právě v hodině matiky. A je taky paradox, že před dvěma měsíci jsem byla ten poslední člověk, který by vám řekl, co v matice berem - natožtak vám poradil s nějakým příkladem, ale teď dokážu vnímat každé matikářčino slovo, dokonce ho i chápat (to je, co) a ještě k tomu psát článek. Ono je to teď totiž fakt lehké. Osovou souměrnost jsme brali na základce a matika má super výhodu v tom, že když se na něco přijde, tak to platí. Neobjevíte žádný nový druh, o kterém jste si mysleli, že neexistuje. Nenajdete žádné spisy, díky kterým se mění podnět k třicetileté válce. Až s touhle učitelkou jsem vlastně začala chápat to krasné, co na matice je. A jo, fakt je na ní něco krásného a má to něco do sebe. Poslední dobou se docela držím, dokonce si rýsuju všechno, co bychom měli mít narýsované. A baví mě to.

Vlastně, druhák celkově mi přijde mnohem lehčí, než prvák. Učiva je prý podle učitelů víc, ale podle mě je to lehčí, líp se to chápe a hlavně už to dává smysl. Najdete záchody aniž byste se ztratili, pamatujete si jména aspoň půlky učitelů a plus mínus víte, kdo jaký je. Prý je druhák nejlepší (a nejlehčí) rok na střední. Před rokem jsem si nedokázala představit, že prvák úspěšně zvládnu, s druhákem to už tak černě vůbec nevidím.

Chápete matiku?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama