Sťastné a Veselé!

24. prosince 2015 v 12:36 | A. |  Z deníku druhačky
Taky máte rádi těch pár předvánočních dní? I když toho máte moc a nestíháte probírat látku v čas, nikomu se nechce nic dělat, zápisy si píšete jen tak zlehka, učitelé o trochu zkracují hodiny, pár z nich vám třeba dovolí i film, testy se přelážejí na po Vánocích,...

My jsme poslední 3 dny strávili sledováním Bídníků, šesti hodinami Bi+Ch praktik denně. Není to perfektní? To si pak připadáte fakt důležitě, když chodíte po škole celý den v bílém plášti a máte celý den jen praktika. Skoro jako medici! No a taky vánočními fotbalovými a volejbalovými zápasy. Odložili jsme asi čtyři testy, protože cca půlka třídy usoudila, že nemá cenu do té školy vůbec jít a byli jsme šťastní, že máme takový volnější režim. Měli jsme dokonce i besídku, předali si dárečky a snědli hromadu cukroví.

No, kdo by nebyl šťastný, že? Zní to perfektně. Nemusíte nic dělat, jen tak se flákáte po škole a užíváte si té volnosti, žádný stres z písemek, žádné eseje, které jste měli donést včera,... Jenže po Vánocích přijde ledová sprcha. Začne se všechno dohánět, bude se probírat dvakrát rychleji, testy se jen povalí. Všichni budou šílet nad blížícím se vysvědčením…

Doteď to nikdo moc neřešil, na nějaké vysvědčení ještě vůbec nepřišla řeč (myslím, že do 4. ledna to bude většině lidí pořád jedno) a všichni měli za to, že jsme teprv někde v listopadu. Jenže, chyba lávky. Ten papír vám budou předávat už za malou chvilku. Pokud jste byli celý rok stejně pilní, jako já, oddávali se prokrastinaci, seriálům a ležení v posteli, asi taky máte co vylepšovat. Jenže, komu by se chtělo o prázdninách učit? No nikomu. Ale jak se tak koukám na to, co mi vychází, fakt se budu muset učit.

Berme to ale z té lepší stránky, aspoň se při učení cestodes, trematodes a plathelminthes (Nezní vám to slovo jako název zubní pasty? Protože mně jo.) budu moct cpát bramborovým salátem.

A co vy? Budete se koukat na pohádky, jíst cukroví a užívat si zaslouženého volna nebo budete taky dohánět školu a učit se?


Ať už tak či tak, chtěla jsem vám popřát krásné a poklidné prožití svátků vánočních (zase to s tím učením nebudeme přehánět), hodně pohody, lásky a štědrosti. Užijte si svátky s vašimi blízkými, potěšte je nějakým dárkem nebo aspoň zprávou. Ukažte jim, co pro vás znamenají a že je máte rádi.
Taky vám přeju všechno nejlepší do nového roku, maturantům pevné nervy při maturitě, deváťákům, aby se správně rozhodli a nám ostatním, aby se nám dařilo v tom našem proplouvání středními (a vysokými) školami.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 listopadka51 listopadka51 | Web | 24. prosince 2015 v 12:53 | Reagovat

Já na pohádky i ve svým věku koukám :D

Díky a taky přeju krásný svátky vánoční.

2 A. A. | Web | 28. března 2016 v 9:58 | Reagovat

[1]: Děkujuu! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama