Únor 2016

Jak si vybrat střední školu? 2/2

21. února 2016 v 14:01 | A. |  Rady a tipy
V minulém článku jsem se rozpovídala o tom, na který typ školy jít. Doufám, že vám to aspoň trochu pomohlo. Teďka bych se ráda zaměřila na to, co je potřeba zvážit při výběru střední školy.

Dejme tomu, že máte vybrané dvě školy. Na každou z nich chcete, ale nemůžete se rozhodnout. Snad vám tento článek pomůže k tomu, abyste vybrali správně.


Jak si vybrat střední školu? 1/2

21. února 2016 v 12:28 | A. |  Rady a tipy
Jako každý rok, i teď přichází období podávání přihlášek na střední školy. Deváťáci mají jen poslední měsíc na to, aby si podali přihlášku. Nejtěžší to mají dva typy lidí. Ti, kterým jde všechno a ti, kterým nejde nic.
Ten druhý typ podá přihlášku a doufá, že jej vezmou. Ten první by mohl poslat 50 přihlášek a s největší pravděpodobností by ho na všechny školy přijali. Těžké je to ale i pro ty mezi nimi. Jsou uprostřed a tudíž neví, jestli je přijmou mezi těmi nejlepšími, nebo jestli je vůbec přijmou.

Já jsem byla v devítce ten první typ. Ve škole mi to docela šlo. Bylo to ještě o to horší, že jsem neměla jen dobrý mozek, ale i talent, protože jsem kreslila. Podle mého učitele by mě na uměleckou školu vzali s přehledem. A já tam taky původně chtěla… Jenže teď čučím na gymplu a brečím nad tím, že neumím části trávícího ústrojí Tracheat. Jak jsem se sem vůbec dostala? A je gympl tak dobrý, jak ostatní tvrdí? Jak si vybrat tu nejlepší střední školu?