Deštivo, občas zubaři

8. dubna 2016 v 18:29 | A. |  Z deníku druhačky
Posledních pár dní bylo docela slunečných a teplých. Chodila jsem ven, koukala na videa, přemýšlela nad článakama, věnovala se všemu možnému a taky se (ne)učila. Chtěla jsem vám dát o sobě vědět dřív, ale vždycky, když jsem chtěla psát, musela jsem odběhnout a pak jsem ztratila myšlenku. Ostatně, stejně jako dneska.

Ve škole jsme měli jen šest hodin a navíc začalo pršet, tak jsem plánovala, že hned, jak dojedu domů, něco napíšu, budu ležet v posteli s čajem a možná se půjdu učit. Taky to tak máte? Ve mně tohle počasí prostě evokuje takovou spací a poklidnou náladu. Můj perfektní plán ale narušili naši tím, že jedou nakupovat a že mám jet s nimi. No řekněte jim, že budete sedět doma.

Večer jedu zase pryč, takže skoro celý den strávím chozením a cestováním. Včera jsem taky trávila celý den mimo školu a domov. Byli jsme konzultovat jeden zubní zákrok. Čistěte si zuby, děti. Vrátí se vám to.
Byl tam snad nejpříjemnější zubař a sestřička, co jsem kdy viděla. Dokonce i paní na rentgenu byla milá.
Vždycky, když procházím kolem těch sestřiček a doktorů v bílém oblečení a cítím vůni všech těch možných past, injekcí, dezinfekcí a bakteriálních gelů, toužím po MDDr. nebo MUDr. před jménem. Fakt moc. Jenže zjišťuju, že s mým přístupem tam stěží budu mít cokoliv.

Po mé nemoci to ve škole není zrovna ideální, mám snad nejhorší známky, co jsem kdy měla. Nevím, jestli to byl pobyt u zubařů, špatné svědomí, nebo deštivé počasí, ale mám chuť se začít učit. Jako fakt pořádně, žadné naivní představy, že se budu učit na každou hodinu, učit se dopředu a tak, prostě se normálně regulerně učit, což si myslím, je v mých silách. A je taky v silách každého. Ono to učení není tak hrozné. Musíte si jen uvědomit, proč to děláte a jít si za tím.

Cestou od autobusu jsem vyslechla rozhovor asi páťáka a jeho babičky.
P: "Dneska jsem ve škole dostal 1-2 z matiky a 2 z češtiny. A to mě dost naštvalo."
B: "No, to je hezké. To ještě zvládneš vytáhnout."
P: "Tu matiku asi jo, ale tu češtinu ne, ta je mi jedno od první třídy."

Vážně? Vážně mu nezáleží na tom, co bude mít za známky? Někdo tak malý by se měl do školy přece těšit, ne?

Když nad tím tak přemýšlím, mně na známkách taky nezáleželo. Nezáleželo mi ani na učivu, dokud jsem měla jedničky. Teď, když se to schyluje k nepěkným číslům, sahám si víc a víc do svědomí a uvědomuju si, že bez učení a snahy to už prostě nejde.
Není to o známkách, ty o moc věcech nevypoví. Každý si umí napsat tahák nebo jinak podvádět. Horší ale je, když si uvědomíte, že okrádáte jen sami sebe. Vy budete ti, kdo to nebudou umět a potom budete před přijímačkama bezradní, protože máte sice dobré známky, ale učivu vlastně vůbec nerozumíte. A to nechci.

Co je nového u vás v poslední době? Učíte se pravidelně nebo to vždycky "prostě nějak dopadne"? Záleží vám na tom, co umíte nebo pokud projdete, je vám to jedno?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bubble Bubble | Web | 9. dubna 2016 v 11:24 | Reagovat

Já se teda musím přiznat, že tahákuju docela často... Známky mi nejsou fuk, a právě proto si dělám taháky. Třeba předměty jako dějepis, výtvarka/hudebka a jazyky mi jdou do hlavy samy, ale věci jako fyzika... ne, prostě mě to nebaví, a tak to ani do té hlavy nenacpu. Ale ani se za to necítím provinile, prostě mi to nepřijde všechno jako důležité... Maturovat z toho nebudu, tím si můžu být jistá, a na příjmačkách bude max. všeobecný přehled, a zase nejsem úplně tupá... :)

2 Bezejmenná Bezejmenná | 22. dubna 2016 v 22:29 | Reagovat

Když jsem mela jedničky,  tak jsem to v podstatě neřešila,  jenže ted už to jedničky nejsou. Vychází mi 1, 7 z angličtiny,  1,6 z matiky a 2,3 z fyziky :( . Jinak mám jedničky,  ale to se může jednoduše změnit.

3 A. A. | Web | 22. srpna 2016 v 12:50 | Reagovat

[1]: Jo, taháky neodsuzuju v předmětech, kdy se tomu člověk nebude v životě věnovat a potřebuje jen "projít".

[2]: Pořád jsou to super známky! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama