Tak jsem přežila druhák...

9. července 2016 v 17:39 | A. |  Z deníku druhačky
Tak jsem přežila druhák... a pěkně dlouho se neozvala.

Nebylo to tím, že bych neměla čas, nebyla spíš chuť. Poslední dva měsíce školy se mi trošku měnily priority. Nebojte, na blog jsem nezapomněla. Občas jsem si i zapisovala vtípky z hodin, jenže když jsem přišla domů, nebyla nálada, ani chuť psát.

Pokud bych se do konce prázdnin neozvala (což doufám, že se nestane), tak v září to určitě udělám. Třeťák prý bývá nejhorší, a tak bych se s vámi chtěla postupně podělit o moje pocity a přežívání toho roku. Teď ale ještě naposled zpátky k druhému ročníku. Tady máte krátké ohlédnutí...ZÁŘÍ
Začátek školního roku proběhl klidně. Projev naší ředitelky, kterým zahajovala školní rok, byl jen asi půlhodinový (což je oproti loňské hodině a něco fakt progres), takže jsme byli brzo doma. Třída i třídní učitelka nám zůstávala, všichni spolužáci také. Druhý týden jsme si užili s výtvarkářema na plenéru (pro neznalé hudebníky - malování v přírodě), kde jsme sice po nocích mrzli, ale celkově to byl super týden (zbytek třídy už se musel učit, ještě aby to super týden nebyl). Proběhla taky burza učebnic (které stejně nikdy nikdo nepotřeboval, ani potřebovat nebude - to ale prváci neví, hehe). No a klasické začátky školního roku.


V září jsem se taky podívala do Berlína. Vím, že někdo Německo moc nemusí a němčinou by mluvil leda tak v pekle, já si Berlín ale naprosto zamilovala a určitě bych se tam chtěla ještě aspoň jednou vrátit.

Památky, metro, architektura,... všchno je tam tak zvláštně zajímavé, tajemné, moderní i staré. Pro mě má to město prostě kouzlo.


ŘÍJEN
V říjnu nás, co jsme byli i na plenéru, i v Berlíně čekal obrovský šok. Prakticky jste chyběli na polovinu toho, co už stihli probrat, takže jste celý měsíc trávili jen dopisováním sešitů. Jo a taky jsem měla svátek.

LISTOPAD
Listopad byl pochmurný. Začínalo nás opouštět nadšení z nejlepšího školního roku, který nás prý na gymplu potká. Už nejste vystrašení prváci, ale ani se ještě nebojíte maturity a netrápíte se v seminářích. Když se ohlédnu zpátky, asi to fakt ten nejlepší rok byl. No a pokud ne nejlepší, tak minimálně nejlehčí. I s asi tříměsíčním skluzem v matice z prváku nebo novým učitelem na ZSV jsme prolezli všichni s docela pěkným vysvědčením. A dokonce jsme měli hezké známky i ve fyzice, kde se to v prváku čtverkama a pětkama jen hemžilo.


PROSINEC
Vánoční besdídka, prázdniny, trošku zvolnění, mikulášský rej,... No klasické Vánoce. Taky nás neminulo zvaní čtvrťáků na stužkáče. Každá třída si přichystala nějakou super scénku, bohužel jsem viděla jen jednu, za to (podle ohlasů) asi tu nelepší.


LEDEN
V lednu nás čekal studentský ples, který jsem prožila pracovně. Loni jsem si zatančila polonézu, letos jsem ho celý fotila. Nakonec to bylo fajn. Taky nás čekalo pololetní vysvědčení, jako všechny.ÚNOR
Po jednodenních prázdninách nás čekalo důležité rozhodnutí - volba seminářů do třeťáku. Začalo vyzvídání od třeťáků, jaké to je, který seminář je těžký, najednou se třída proměnila v sázkovou/věšteckou kancelář, kde se řešilo, kdo asi jaký seminář povede a jakého učitele jsme ochotni následující rok tolerovat. Vzala jsem si angličtinu, matiku, přírodní vědy a nepovinně výtvarku. Prý je to dost lehká kombinace, tak uvidíme. Nejvíc budu v háji asi z té matiky.


BŘEZEN
V březnu jsem začínala upouštět od své organizovanosti a pečlivosti. Začala jsem to flákat v ten správný čas - pár měsíců před vysvědčením. To si prostě nevyberete, kdy to na vás přijde. Taky jsme si uspořádali naši první výstavu, kterou jsem bohužel odležela doma v posteli s čajem, antibiotikama a teploměrem.


DUBEN
Duben byl pro některé klidným, pro některé dost hektickým měsícem. Probíhaly první písemné maturity, ve škole zavládlo ticho a chodbami se procházely postavy v elegantním oblečení.


A abych nezapomněla, neminulo nás ani poslední zvonění. Mouka, voňavky, spreje od záchodu, ocet, ještě víc mouky, rtěnky, hořčice, prázdné peněženky a smrad.

Jen počkejte za dva roky...


KVĚTEN
Skoro celý květen jsme trávili venku malováním cyklostezky a chodníku ke školce, což znamenalo další zameškané hodiny. Po škole vládlo stále ticho, po hospodách to byl samý maturant. Půlka se opíjela z toho, že to zvládla a půlka z toho, že to určitě nezvládne. Nakonec to prý dali úplně všichni.

ČERVEN
Na červen toho bylo víc, než dost. Opravování známek, dopisování sešitů, výlety, akce a taky náš první Majáles. Vždycky jsem bývala ráda v organizačním týmu různých akcí, ale ke konci roku jsem se rozhodla to přenechat jiným a úplně se toho vzdát. Je to fajn pocit, občas vydechnout.

Druhák byl náročnější co se týká organizace, akcí, absence a podobných věcí, co se týče znalostí a povinností do školy, přišlo mi toho míň, než v prváku. Každopádně to byl super rok. Kdyby někoho zajímalo, jak jsem skončila s mým flákáním, neučením se, vyvlékáním se z hodin vším možným a kašláním na to, dala jsem to na dvě dvojky. Prý jsem nehorázný šprt.
Docela se ale divím, že mi to tak vyšlo. Nijak jsem s tím nepočítala, připravovala jsem se na to, že se budu modlit, abych měla aspoň vyznamenání.

Tak co váš rok? Byl to váš první/poslední rok na škole nebo jste tam někde mezi? A co vysvědčení, byli jste spokojení se svým hodnocením? Máte nějakou super vzpomínku na uplynulý rok?

Užívejte prázdniny!
Mám vás ráda
A.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ellby Ellby | Web | 11. července 2016 v 19:51 | Reagovat

Máš krásný blog, moc se mi tu líbí, doufám, že budeš psát častěji!:) V září půjdu na gympl taky, jen do prváku:D

2 A. A. | Web | 11. července 2016 v 21:46 | Reagovat

[1]: Moc děkuji! :-) Určitě plánuju psát mnohem častěji. Jinak hodně štěstí v září, užij si poslední základkovské prázdniny! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama