Srpen 2016

Radšej knihu!

30. srpna 2016 v 17:36 | A.
Oproti mojí spolusedící na základce jsem byla totální flákač. Vlastně i teď jsem totální flákač, jen už to asi tak nevnímám. Patřila jsem sice mezi tu známkovou "elitu", kterou mají učitelé rádi, ale to jen dokazuje, že známky, které dostanete ve škole, nemusí odpovídat vaší vzdělanosti nebo počtu hodin přípravy. Vlastně je to spojení znalostí, štěstí, náhody, perfektně připravených spolusedících a toho, jak se ten den vyspíte.

Věc, která mě i přes můj "elitářský" život minula, byla četba. Občas jsem teda něco přečetla, když už jsem musela, ale nijak mě to nechytlo a do knihovny jsem chodila jednou za půlrok. (Samozřejmě se strachem, že budu seřvána, že jsem jim tu knížku donesla po půl roce.) Pokud čekáte, že jsem našla nějakou zázračnou knížku, díky které se ze mě stal pravidelný čtenář, nebo že mě osvítilo a uvědomila jsem si, jak jsou knížky důležité... tak čekáte blbě.Co si pořídit před nástupem do prváku?

25. srpna 2016 v 11:22 | A. |  Prvák a všechno kolem
Dnešní článek bych chtěla věnovat budoucím prvákům, protože za chvilku už zasednou plní motivace a energie do lavic jejich vysněné střední školy! Zas tak natěšení nejste, co. Já vím, taky jsem se bála a rozhodně jsem nebyla štěstím bez sebe, ale zprávy o tom, jak se nám "prázdniny už krátí", jak "vám to za chvilku zase začne, zlatíčka" asi slyšíte z každé strany a pěkně vás štvou, tak jsem tím nechtěla začínat.

Asi spousta z vás už začala nakupováním tužek, sešitů, temperek, post-it papírků, složek a všechno možného, co se dá najít v sekci "back to school" v Kauflandu. A spousta z vás se už zřejmě alespoň jednou se strachem zeptala staršího kamaráda na dané škole "A co máte za učebnici do dějáku? A kde ji seženu? A kolik si mám nakoupit sešitů?" Já se tehdy taky ptala a bála se, že jestli nebudu mít předem nakoupené všechno potřebné, že to se mnou půjde z kopce. Co stojí za to si před 1. zářím koupit?