Gaudeamus igitur

1. září 2016 v 15:44 | A. |  Z deníku třeťačky
Týjo, tak konečně jsem třeťačka.

I přes to, že je dneska prvního září, měla jsem docela fajn den. Vstávala jsem až v sedm, což je na mě dost pozdě. Ráno jsem si dokonce pustila písničky - to dělám, jen když mám dobrou náladu a hodně času. Jela jsem pozdějším autobusem s kamarádkou, která je letos v prváku u nás na škole. Měla jsem ještě půl hodiny, než mělo začít zahájení, tak jsem si vyřídila všechno důležité. Protože komu by se chtěly stát ty řady pak, když se všude nahrnou všichni, co si nic nevyřídili, žejo.Když jsem vyšla od sekretářek, hned na chodbě na mě volal školní ajťák, jestli nechci fotit to zahájení. Tak jsem si řekla, že proč ne, aspoň se budu moct při nudných zahajovacích projevech hrát s foťákem. Letošní prváci viděli první selhání ještě před tím, než vůbec vkročili na půdu gymplu, protože selhala technika. Nebo někdo prostě nechtěl, abychom si poslechli studentskou hymnu.

Následovala hromada projevů snad od všech, pár hudebních vystoupení a konec. Chudáci prváci ještě museli do školy kvůli organizačním věcem, ale my ostatní jsme si už v 9.15 mohli odkráčet domů. Po příchodu domů na mě čekal nový školní batoh, který vypadá na první pohled perfektně. Uvidíme, jak super bude s hromadou učebnic do biologie.

Upravovala jsem fotky ze zahájení, teď dopisuju článek a za chvilku běžím do knihovny. Stále mě neopustilo nadšení ze třeťáku, i když jsem po shlédnutí letošního rozvrhu pronesla, že jestli přežiju tohle, přežiju už všechno. Bude toho hodně moc, ať už se to týká školy nebo mimoškolních aktivit a doufám, že to zvládnu. Je to trochu paradox, ale i když se toho bojím, docela se i těším, bude to taková příprava na výšku, kdy vám zadají sto stránek na dva dny a vy se to prostě budete muset naučit. Každopádně budu moc ráda, když se na tuhle nelehkou cestu vydáte se mnou.


Co vy a váš první školní den? Jak se vám dneska dařilo?
A co vy, prváci - báli jste se? Jak to nakonec dopadlo?*Kdo neví, nechť googlí
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 1. září 2016 v 16:09 | Reagovat

Na letošním shromáždění prváků zase museli zpívat holky od nás ze třídy a ne že by se jim tam chtělo :D Třeťák byl pro mně celkem náročný, ale ne tak náročný jako prvák... druhák byl nejvíc v pohodě :)

2 A. A. | Web | 1. září 2016 v 20:54 | Reagovat

[1]: Taky myslím, že je druhák nejvíc v pohodě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama