Těžký život gympláka

15. září 2016 v 0:04 | A. |  Z deníku třeťačky
Každý říká, že je střední škola nejlepší období vašeho života. Nejste moc mladí ani staří, zažíváte první lásky, bavíte se, chodíte na večírky, poznáváte nové lidi a zkoušíte zajímavé věci, na které vám kdysi chyběla odvaha. Nebo taky sedíte nad hromadou papírů a zoufale se snažíte zapamatovat si reciprocate, rancour nebo wed. Záleží totiž dost na úhlu pohledu a taky na místě, kam jste se na čtyři roky upsali, že jo.

První letošní dny jsme strávili v nevědomí a příjemném nicnedělání, protože půlka třídy si ještě prodloužila prázdniny. Teď nám už ale doopravdy začíná to, čemu se říká "třeťácké peklo".
Každý tvrdil, že třeťák bude hrůza a že bude těžké tím vším projít. Nikdo z nás ale netušil, že budete mít stejný pocit, jako když se zoufale chcete protlačit na vyprodaném koncertu Iron Maiden od vstupu až pod pódium. Přesně tak si totiž připadám.

Dnešek byl v podstatě skvělý, i když poměrně náročný den. Po devítihodinovém zápřahu, meetingu a sportu jsem se s tou nejveselejší náladou konečně dostala domů. Doma na mě čekaly rozdělané plakátky, které jsme musela dodělat. Před osmou jsem vyrazila do města, tedy přesněji řečeno - k zubaři. Tam jsem strávila neobvykle krátkých 20 minut. Kdo má rovnátka, pochopí.

Po večeři a chvilkovém prokrastinování u facebooku jsem se vrhla na první stranu slovíček, které bych se měla naučit do zítřka. Po zjištění, že jsem si žlutě zvýraznila asi 2/3 slovíček, se mi chtělo brečet. Vrhla jsem se proto na jiné slovíčka, tentokrát do semináře. Těch bylo sice asi 3x víc, jenže jejich obtížnost se rovnala prváku. Z třídního chatu jsem se dozvěděla, že ten dějepis je fakt na zítřek a že se hledají 4 dobrovolníci na zkoušení z biologie. Ani za mák.

Do pondělka bych měla přečíst pět maturitních knížek a udělat k nim podklad, vybrat si témata seminárek, dodělat nástěnky, nachystat knížky v knihovně, přepsat sešity, udělat nábor nováčků, stihnout apsoň jeden FCE test, nachystat oslavu, upravit školní fotky a uklidit si oblečení, které se mi válí v pokoji pod stolem plným papírů, sešitů a poznámek.

Pokud to moje oči zvládnou, proletím rychle dějepis, ale moc si od toho neslibuju. Tak mi aspoň držte zítra palce.


Jak se vám daří na škole? Je to pro vás brnkačka nebo to taky už takhle v půlce září nezvládáte?
Kolik hodin denně se učíte?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 15. září 2016 v 16:25 | Reagovat

Ve škole toho zatím po nás moc nechtějí, ale za chvíli to začne :D No jo, v úterý už píšeme první písemku z mého nejméně oblíbeného předmětu (latina) :D

2 A. A. | Web | 15. září 2016 v 20:00 | Reagovat

[1]: Tak ať se ti to povede! :-)

3 Rory Rory | Web | 19. září 2016 v 17:45 | Reagovat

Já jsem teprve v druháku na gymplu a zatím pohoda. :D Ale oproti prázdnin nemám na nic jiného čas... Taky jsem se včera dozvěděla, že právě dnes píšem dějepis. Později večer jsem se to dovědět ani nemohla. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama