Podzim

4. prosince 2016 v 22:48 | A. |  Z deníku třeťačky
Dlouhou, velmi dlouhou dobu jsem se dokopávala k tomu něco napsat. Vždycky jsem se bála, že už jsem zapomněla, jak psát, že už můj blog stejně nikdo nečte, že každý už sleduje jen youtubery a tudíž se budou čtenáři znovu získávat těžce. Vymlouvala jsem se na to, že nemám čas, ale pravdou je, že nebyla spíš chuť. Dneska na mě ale nějak padla psací nálada a díky téhle písničce mám chuť zase začít blogovat. Pusťte si ji, je fakt skvělá.

Pro ty, které by zajímalo, co jsem celou tu dobu dělala a jak si vlastně žiju jako třeťačka, jsem se vám rozhodla napsat tenhle článek.ZÁŘÍ
Září začalo "docela zvolna". Plenérovali jsme, nabírali nováčky do školních i mimoškolních kroužků, taky jsem trávila hodně víkendů v práci a stihla být i nemocná. Září bylo taky fotícím měsícem, hlavně co se týká věcí do školy. Dostali jsme taky novou němčinářku, na kterou jsem si ještě pořád nezvykla. Co se týká školních věcí, tak jsme se snad nikdy nemohli pořádně učit, protože půlka třídy věčně někde chyběla. Spoiler: Tohle se nestávalo jen v září, ale vlastně i v říjnu a listopadu.
I přes to, že to byl "pohodový začátek", tak mi to tehdy připadalo docela hektické. Snad nebyl den, kdy bych něco nezařizovala, neběhala s papírama nebo něco nedomlouvala. Po prázdninách, kdy jsem se skoro nehnula z postele, to byl docela velký šok.
Zjistila jsem, že semináře, které jsem si zvolila, se nijak moc neliší obtížností od klasické výuky.


ŘÍJEN
Říjen se nesl také v duchu focení a hlavně přednášek, konferencí, zasedání, porad a podobných věcí. Kromě nějakých školních přednášek jsem se zúčastnila velké konference, kde jsme poznala hromadu fajn lidí a nabrala nějaké ty zkušenosti. Porada knihovníků byla také skvělá a nesmím zapomenout ani na krajský parlament. Jsem člověk, co si tohle prostě užívá. Je to ozvláštnění středoškolského života kapkou vysokoškolské zálivky. Nezáleží mi na tom, že se tím vyvléknu z nudy v ZSV, ale jde tu o ten pocit, že vás nikdo nenutí sedět v lavici, a vy přesto sedíte na židli, bedlivě všechno sledujete a zapisujete si každé slovo přenášejícího, protože vás to prostě zajímá.
Asi vám došlo, že ani v říjnu jsem škole moc nedala a spíš jsem byla mimo ni. Na jednu stranu je to naprd, protože dopisování 30 A4 zeměpisu je vážně peklo, ale na druhou stranu aspoň děláte něco, co vám bude v životě (snad) trochu více užitečnější, než výška vrcholu U Slepice.
V říjnu taky začala depka z PřS, aneb přírodovědného semináře. Docházet na jeho hodiny je asi stejně zbytečné, jako když si vezmete mikinu do 30 stupňů.Abych nezapomněla, už koncem září na mě začala doléhat podzimní depka. Pochmurné počasí, vítr, tma ve čtyři, hromada povinností a věcí do školy způsobily, že se mi chtělo jen ležet na posteli a pomalu tam umřít. To byl taky důvod, proč se mi do ničeho nechtělo.

LISTOPAD
Listopad vypadal asi nejnáročněji z těchhle měsíců. Popravdě se náročností ale moc nelišil od září a října. Tyhle tři měsíce byly asi jako maturitní kombo che+bi+fy. Prostě zabiják. Nevím, jestli jsem byla tak moc líná nebo tak moc zaneprázdněná, že jsem nic nestíhala. Pravděpodobně obojí.
Na začátku listopadu dozníval ještě zbytek říjnových přenášek a pak následoval výlet do Francie.Francouzi lpí na francouzštině tak moc, jak se o nich říká, všude mají hromadu koláčů a Francie je opravdu nádherná. Asi si dokážete představit, jak vysoko stouply mé dorozumívací schopnosti po zjištění, že s češtinou, němčinou ani angličtinou se prostě nedomluvím. A to jsem si myslela, že tři jazyky mi fakt stačí.
Listopad byl taky měsíc scének čtvrťáků aneb zvaní na stužkáče a v neposlední řadě nervů ze zkoušky FCE. Doufám, že jsem to dala, protože mám pocit, že víc to po...ehm už fakt nešlo. Chtěli byste článek přímo jen o zkoušce?
Ani v listopadu jsem škole moc nedala, ale to ani spolužáci. Učitelé byli naštvaní, že jsme ve všem pozadu, my se vyžívali v mimoškolních aktivitách a s upřímným smutkem koukali na počet zameškaných hodin na bakalářích.
V hodinách PřS jsem se věnovala přepisování chemie, učení do FCE nebo čtení knížek. Po 11ti letech matematických soutěží, klokanů a stupních vítězů na matematických olympiádách mě dohnaly hnusné známky z matiky. U ostatních se to začalo projevovat už na základce a po těch gympláckých letech se s tím už smířili, nebo s matikou nebojácně bojují. Já matiku doteď chápala, takže nechápavé pohledy na tabuli, "Co to k sakru je? Kde se to tam vzalo?" v očích a na rtech, jsou u mě teď novinka.

PROSINEC
Prosinec snad bude měsícem klidu a míru. Doufám, že to nejhorší mám za sebou a že mě teď čeká už "jen" příprava do školy, práce, přítel a sem tam nějaké malinké odběhnutí od výuky.
Sice to tak nevypadá, ale když trávíte čas ve škole, v práci, s přítelem, pak zařizujete, pak musíte na přednášku, něco vytisknout, něco napsat, na něco se připravit, chodíte do kurzu, uklízíte doma, dopisujete zápisy, čtete knížky k maturitě, fotíte školní akce a vlstně ještě k tomu děláte asi miliardu věcí, je to docela zabíračka. To je holt úděl nás hyperaktivních.

Teď mi dost věcí odpadlo, tak doufám, že tam někde místo toho vměstnám psaní článků pro vás, protože podle mě stojí za to tenhle blog psát a věnovat se mu naplno.

Zajímal by vás článek o FCE zkoušce? Jak probíhal podzim u vás?
Jak se vám vůbec daří ve škole? A co si přejete na Vánoce?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 beyondborders beyondborders | Web | 11. prosince 2016 v 12:51 | Reagovat

ahoj, ďakujem za koment ktorý si nechala na mojom článku, veľmi ma potešil - hlavne ked som si prezrela tvoj blog a mám ten istý pocit o tebe! :) píšeš krásne a máš veľmi zaujímavé foto. rada by som videla viac! Úplne chápem čo sa týka študovania, a obdivujem ťa za to že si taká aktívna... ja sa snažím prežiť posledný rok na výške a je to katastrofa!

2 A. A. | Web | 11. prosince 2016 v 17:02 | Reagovat

[1]: Děkuju! :-)

Když jsi zvládla tohle všechno, myslím, že poslední rok na výšce zvládneš v pohodě :-) :D

3 Karin Karin | Web | 12. prosince 2016 v 16:11 | Reagovat

Můj třeťák je zatím dost propadák. Soustředím se na školu minimálně a všechno odkládám. Takže podzim byl fajn, pololetí bude horší :D

4 A. A. | Web | 13. prosince 2016 v 16:40 | Reagovat

[3]: Pololetí se taky docela bojím :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama