Pololetí, semináře, nové myšlenky

12. února 2017 v 21:37 | A. |  Z deníku třeťačky
Čtvrteční ráno jsem strávila v posteli místo školní lavice, protože mi nebylo ráno úplně nejlíp. Abych ale celý den jen neproležela v posteli, rozhodla jsem se s vámi podělit o pár důležitých mezníků, které se v mém životě staly, a tak vznikl tenhle článek.Jak asi víte, jsem ve třeťáku. Podle většiny starších žáků je třeťák nejtěžší rok gymplu. V září jsem tedy byla poměrně vystrašená, jak to celé zvládnu. Už od prváku se věnuju asi miliardě mimoškolních aktivit, což vlastně ještě posílilo strach a myšlenky, že to prostě nedám. Bylo to složité i pro ty, kteří se jen učí do školy a nic jiného nedělají, co teprve pro mě.

Teď už můžu říct, že jsem úspěšně zvládla první pololetí třeťáku. Pokud by vás zajímalo, co jsem měla na vysvědčení, tak to byly dvě dvojky - ze základů společenských věd a zeměpisu, které nemám moc v lásce. Čekala jsem mnohem horší vysvědčení a vlastně ani nevím, jak jsem tohle dokázala. Po celou dobu, co jsem na gymplu, se mi to podařilo vytáhnout nejlíp na 4 dvojky, takže jsem tentokrát byla vážně happy.

Do konce února si musíme zvolit 4 semináře, které budeme mívat ve čtvrťáku. Vůbec jsem nevěděla, které si vybrat, ale nakonec jsem si sepsala plusy a mínusy každého semináře a vybrala si. Skončila jsem se seminářem angličtiny a pak s "vražednou kombinací" chemie, biologie, fyzika. Asi si teď myslíte, že mám cíle jako medicína, farmacie nebo zubařina. Musím říct, že žádnou takovou kariéru neplánuju. Vybrala jsem si semináře čistě podle toho, co mě baví, kde jsou fajn učitelé a hodní spolužáci.
Spousta lidí si myslí, že jsou to ty nejtěžší z nejtěžších, ale opak je pravdou. Já se radši dozvím, jak funguje moje tělo, jaký stom mám na zahradě, jaké jsou nebezpečné látky v potravinách a kam můžu zapojit žárovku, než abych se trápila s letopočty a tím, že se nějací frajeři poprali na Moravském poli nebo s tím, že vlastnosti ekonomických statků se dělí na to a to. To by pro mě bylo těžké a vlastně i zbytečné.

V životě je totiž úplně jedno, jakou máte maturitu. Kdyby se všichni lidé měli omezovat a vybírat si povolání jen podle předmětů, které mají na škole, byli by to jen doktoři, geologové, historikové, ekonomové nebo překladatelé. Povolání je přece mnohem víc a možností taky.


A jak jste přežili tohle pololetí vy? Jste spokojení, chcete na něčem zapracovat nebo to neřešíte?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 25. února 2017 v 18:22 | Reagovat

2 dvojky? Tohle jsem nikdy na gymplu neměla. A už vůbec ne ve třeťáku. Nejlepší vysvědčení jsem měla letos (ve čtvťáku) v pololetí :D
Zajímavé, já bych si tohle nevybrala... raději jsem pro ty letopočty. My na gymplu sice nemáme semináře, ale 4 větve... sice si jednu vybereš, ale předměty už si vybrat nemůžeš :D já jsem na humanitní a jak si podle dotazníků naši spolužáci z technickýho myslí, že jsme hovna, protože matika je něco víc než psychologie :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama