Duben 2017

Smysl.

27. dubna 2017 v 23:39 | A. |  Z deníku třeťačky
Když jsem přišla s ideou blogu, kde budu sdílet svoje pocity a myšlenky z mého studia na gymplu, byla jsem nadšená. Podobné blogy totiž vídám jen u mediků nebo vysokoškoláků. Co kdyby ale někdo psal o tom, jak přežívá už střední školu? Měla jsem v plánu spoustu motivačních článků, spoustu věcí o organizování času, učení, tipech, zajímavých stránkách a všem možném, co by mohlo nejen (nadcházejícím) prvákům pomoct.

Založila jsem proto tenhle blog. Chvilku se mi i dařilo psát články, ale postupem času jsem si začala uvědomovat, že psaním o času čas ztrácím. Promrhat celý život jen organizováním, plánováním a opakováním nepotřebných slov z učebnic - je to to, co chci?

Rozhodla jsem se změnit můj život, zbavit se všeho, co mi nedává smysl, začít dělat to, co smysl má a užívat si každý den. Nebaví mě pořád plánovat, že něco udělám, zatímco ostatní se do toho po hlavě vrhnou. Nebaví mě přeříkávat to, co řekl někdo jiný. Nebaví mě trávit hodiny s učebnicí, když vím, že mi to k ničemu nebude.

Známky pro mě nejsou tak důležité, jako všeobecný přehled. To, že něco nemám v diáři, neznamená, že to nemůžu udělat - a naopak - to, že něco v diáři mám, neznamená, že to musím udělat, jinak se zhroutí svět. Všechno to, o čem jsem chtěla psát, pro mě ztratilo smysl. Nechci kázat o něčem, co sama nedělám a nechci vás motivovat k tomu, co sama dělám nerada. Proto jsem se rozhodla napsat tenhle článek, abyste věděli a nezoufali, že nic nepřidávám.


Kdo jste měli rádi můj styl psaní nebo mé myšlenky, tak se nebojte, s blogováním nekončím.

Když na mě narazíte, určtě mě poznáte.

Vaše A. ♥