Jaro (a taky trochu léta)

30. července 2017 v 13:41 | A. |  Z deníku třeťačky
Poslední půlrok třeťáku byl docela náročný. Ani ne tak učením, ale spíš na psychiku. Máte toho hodně před sebou, maturitní ročník se blíží, musíte toho stihnout hromady a prázdniny jsou v nedohlednu. Z posledních sil jsem se nějak doškrábala až k poslednímu dni tohohle školního roku a k vysvědčení. Pokud by ještě někoho zajímalo, jak jsem se měla v druhém pololetí třeťáku, tak račte vstoupit, moje dušička je velmi ochotná se o to s vámi podělit.


LEDEN
Leden se nesl, jak jinak, než ve znamení plesů, testů a chození do práce. Velmi očekávaný byl 18. leden, kdy nám s kamarády měly přijít výsledky testu FCE, který jsme na podzim dělali. A víte co? Je to v kapse! Všichni, kteří jsme do toho šli, jsme to zvládli. Plesy byly krásné, některé z nich pracovní - hlavně tedy ten náš, gymplácký, protože ten naše třída pořádala a o všechno se starala. Byla jsem i chvilku nemocná, takže jsem zhlédla asi miliardu filmů. (Doporučuju Nerve, Now you see me 1, 2 a taky Černou Labuť!) Na vysvědčení jsem měla tuším tři dvojky, což bylo zatím moje nejlepší gymplácké vysvědčení.


ÚNOR
Únor byl čistě pracovní, většinou ho tvořily výročí, výlety, těžký začátek pololetí, (protože než jsme se vzpamatovali z vánočního nicnedělání, trvalo to docela dlouho) a taky jsem si znovu oprášila hru na klavír, protože nás čekala školní soutěž. (třetí místo obhájeno, oujé!)

BŘEZEN
V březnu jsem toho měla až nad hlavu - co se školy týká. Všechny seminárky, prezentace, projekty a podobné věci musely být hotové. Naštěstí nebylo co organizovat ani kam jít, takže se to zvládnout dalo. Darovala jsem knížky do knihovny, přežila Noc s Andersenem s malýma špuntama a zúčastnila se super zajímavé přednášky o forenzní chemii. Oslavila jsem osmnáctiny a abych nezapomněla, sundali mi spodní rovnátka!
Takže i když to byl co se týká seminárek mazec (hlavně moje přírodovědná o posmrtných změnách), tak to byl vcelku pozitivní měsíc.

DUBEN
Duben se nesl ve znamení autoškoly, zubařů a hlavně - testů. Učitelům začalo docházet, že by měli zabrat a nenechávat si všechno na konec roku (hahaha. stejně si toho nechali i na ten konec dost). Psali jsme jeden test za druhým a musím se přiznat, že jsem těžce razila heslo "Dneska kašlu na školu!". A podle toho taky dopadaly moje známky. Nevím, čím to bylo, ale moje motivace k čemukoliv těžce upadla. Nechtělo se mi ani vylézt z postele, natož tak dělat něco do školy.


KVĚTEN
V květnu se opakovali zubaři, testy a autoškola. K tomu se přidalo ještě pár narozeninových oslav, kin a taky Majáles, který jsme znovu jako třída pořádali (a musím říct, že byl skvělý!). Taky mě čekala jedna nepříjemná věc - a to rozchod, ale po nějaké době jsem si uvědomila, že se cítím mnohem šťastnější a že mám chuť ráno zase vylézt z postele.
Dobrovolničila jsem na konferenci, chodila na schůzky a kašlala na školu jako snad nikdy předtím.

ČERVEN
Poslední měsíc tohohle školního roku byl nejnáročnější. I když jsem si říkala, že se mi v diáři objeví jen to nejnutnější, tak v mém letošním červnu nenajdete volné okénko nebo bílé místo. Autoškola (jsem řidič!), rodinné oslavy, výlet do Dukovan, mezinárodní stážisté, rovnátka, přednášky, kadeřnice, návštěvy, nákupy, akce, práce a hlavně - jedna párty za druhou.
To, co jsem nestihla do osmnáctin a co jsem nebyla schopná kvůli vyčerpání stihnout hned po osmnáctinách, mi červen několikanásobně vynahradil. Školu už neřešil nikdo a každý tak toužil po prázdninách, že jsme si je dělali snad každý víkend. Nikdy jsem moc na pití ani na párty nebyla, ale po náročném školním roce, půlroku špatných nálad a nevylézání z postele, rozchodu a podobně, jsem vypnout prostě potřebovala. Musím říct, že to bylo fajn. Náročné, ale byla jsem šťasná.

Taky jsem se víc sblížila s určitými spolužáky a za to jsem moc ráda, protože není nic lepšího, než když máte někoho, na koho se v té škole můžete těšit, kdo vám pomůže, kdo vás vyslechne a s kým se o přestávkách smějete.

Kdyby vás to zajímalo, tak jsme končili o týden dřív a k mému velkému překvapení nakonec na vysvědčení nebyla trojka a asi 6 dvojek, ale jenom jedna, jediná dvojka (ach zeměpise) a jinak velmi šprťácké samé jedničky. Netuším, jakým zázrakem se mi to povedlo, ale skončila jsem s nejlepším vysvědčením, které jsem kdy na gymplu měla. A to i přes to, že si z třeťáku nepamatuju zhola nic. Skončila jsem s taky největším počtem zameškaných hodin, které jsem kdy měla - prostě třeťák!Když se na to všechno tak zpětně dívám, byl to vlastně skvělý půlrok. Přestaňte se stresovat se známkama, je to jen pár černých skvrn na papíře a nic, opravdu nic to neznamená. No tak vám to vyjde a máte jedničku. Někdy to nevyjde a máte trojku. Za pár let si ani nevzpomenete, co že jste to na pololetí měli. Jedna vlaštovka jaro nedělá a jedna pětka vám jedničku neshodí. Přestaňte se bát a strachovat o to, co bude. Užívejte si toho, co je.
A užívejte si to naplno.

Doufám, že jste další školní rok přežili ve zdraví a že si naplno užíváte prázdnin. Nebudu se vás ptát, co jste to měli na vysvědčení, zato se vás zeptám - jakou nejlepší věc jste přes školní rok zažili?

Mějte se krásně,
Vaše A.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama