Fňukání a pár rad

23. února 2018 v 23:17 | A. |  Z deníku maturantky
Tak, a je to tady. Ani nevíte, jak moc se stydim a lituju, že jsem tak dlouho nic nenapsala. Jak moc mi blogování chybělo!

Právě jsem přišla z práce a měla bych se učit maturitní otázky do biologie, ale proto jsem tady a píšu vám článek. (Něčím si to prokrastinační okénko vyplnit musím, no ne?)
Co se od posledního článku změnilo?
No, prakticky nic moc. V září jsem si užívala plenér, v říjnu konferenci a výlet do Prahy, následně zvaní na stužkovací večírek, samotný stužkovací večírek a pasování na maturanta. U všeho jsem fňukala, protože u každého zaznělo slovíčko "poslední", a jestli něco nesnáším, tak jsou to konce. Konce vztahů, konce kamarádství, konce oslav a konce pohody. Změny nejsou fajn. Alespoň pro mě ne. Vždycky se mi špatně zvyká na něco nového a tím holt první ročník na vysoké škole bude.

Maturita, co?
Tak trochu jsem nakousla tu biologii. Abych vám to objasnila, tak maturuju z češtiny, angličtiny, biologie a chemie. Chci nosit bílý plášť a poslouchat, jak na mě lidi volají "paní doktorko"? Jasně, že jo. Chci se trápit studiem na medicíně? Ani omylem. Chci být chemik v laboratoři? No jasně, že ne. Proč teda maturuju zrovna z tohohle? Těžko říct. Možná mám ráda ty nejtěžší cesty nebo jsem skrytý sadista a prostě mě baví se mučit.

Přihlášky jsem totiž posílala na ekonomické obory, kde biologii neuvidím ani z vesmíru. Ale řeknu vám, v SVS nebo dějepisu bych brečela snad ještě víc. Takže se ještě navíc "musím učit" na přijímačky, které píšu v podobě NSZ od společnosti Scio. Naštěstí je jim šumák, co jste studovali, takže jsem tam až na jednu věc nic z učiva gymplu nepoužila, (pro zvědavce - posloupnosti), navíc máte víc pokusů a počítá se jen nejlepší výsledek, což je prýma. To samé ale bohužel neplatí o maturitě. Pokud nechcete být za blbce, tak to musíte dát napoprvé.

Přihlášky
Docela mi hoří za zadkem, protože deadline přihlášek je na většině škol už tuhle středu. No, a, prostě si pohlídejte, za kolik dní vám může dojít přes účet platba a jestli nepotřebujete ověřené známky ze střední nebo razítko od doktora, protože to se protáhne. Tohle na poslední chvíli nevytrhnete. Takže i pokud nevíte a váháte nad obory, nejste si jistí, tak si dejte deadline do konce ledna.
Taky je fajn si zajít na ty NSZ, i když na žádný z těch oborů, kde je vyžadují, neplánujete jít. První termín je vždycky někdy v prosinci nebo v půlce prvního pololetí a chodí tam nejmíň lidí, takže máte nejvyšší šanci na dobré skóre. S ubíhajícím časem všem teče do bot a budete vídat jen víc a víc lidí = těžší zazářit. V únoru pak budete rádi, že už máte něco za sebou a máte pojistku. Další věc, jak se pojistit, je mít samé jedničky a dostat se na průměr, i když co vím, tak to hodně oborů chce další rok zrušit. Loni jste se dostali na průměr třeba i na UPOL na zubařinu, letos už ne. Pro CUNI je to tuším také poslední rok, co to povoluje.

Fňukání II.
Moc nevím, jak se mám cítit. Mám chuť brečet nad tím, kolik toho musíme umět k maturitě, stěžovat si, že toho po nás chtějí oproti takovému zeměpisu nebo dějepisu moc a ťukat si do čela nad tím, co jsem si to vybrala za peklo. Vždycky mě to ale přejde, když mi dojde, že matura je jak jedna zkouška na vysoké. Takže vždycky zatlačím slzičky, sklapnu a otočím na další stránku.

Víte, ono to není zas tak hrozné... pokud máte čas a učíte se průběžně. Ruce nahoru, kdo se kdy učil průběžně. Vidíte? Když se máte ale za dva měsíce přešrotit celé 4 roky učiva gymplu, kdy jste nedávali pozor a skládali origami prasátka nebo hráli piškvorky, jo, to už je horší. Takže je čas na sprchu a následnou snahu si vtlouct do hlavy aspoň n. glossopharyngeus a os occipitale.

Na závěr pro vás mám jednu otázku - měli byste zájem o častější články a o to, abych znovu začala psát?
(Protože nějak přece potřebuju zdokumentovat své trápení s výškou, ne?)

Vaše A.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama