Z deníku třeťačky

Jaro (a taky trochu léta)

30. července 2017 v 13:41 | A.
Poslední půlrok třeťáku byl docela náročný. Ani ne tak učením, ale spíš na psychiku. Máte toho hodně před sebou, maturitní ročník se blíží, musíte toho stihnout hromady a prázdniny jsou v nedohlednu. Z posledních sil jsem se nějak doškrábala až k poslednímu dni tohohle školního roku a k vysvědčení. Pokud by ještě někoho zajímalo, jak jsem se měla v druhém pololetí třeťáku, tak račte vstoupit, moje dušička je velmi ochotná se o to s vámi podělit.

Smysl.

27. dubna 2017 v 23:39 | A.
Když jsem přišla s ideou blogu, kde budu sdílet svoje pocity a myšlenky z mého studia na gymplu, byla jsem nadšená. Podobné blogy totiž vídám jen u mediků nebo vysokoškoláků. Co kdyby ale někdo psal o tom, jak přežívá už střední školu? Měla jsem v plánu spoustu motivačních článků, spoustu věcí o organizování času, učení, tipech, zajímavých stránkách a všem možném, co by mohlo nejen (nadcházejícím) prvákům pomoct.

Založila jsem proto tenhle blog. Chvilku se mi i dařilo psát články, ale postupem času jsem si začala uvědomovat, že psaním o času čas ztrácím. Promrhat celý život jen organizováním, plánováním a opakováním nepotřebných slov z učebnic - je to to, co chci?

Rozhodla jsem se změnit můj život, zbavit se všeho, co mi nedává smysl, začít dělat to, co smysl má a užívat si každý den. Nebaví mě pořád plánovat, že něco udělám, zatímco ostatní se do toho po hlavě vrhnou. Nebaví mě přeříkávat to, co řekl někdo jiný. Nebaví mě trávit hodiny s učebnicí, když vím, že mi to k ničemu nebude.

Známky pro mě nejsou tak důležité, jako všeobecný přehled. To, že něco nemám v diáři, neznamená, že to nemůžu udělat - a naopak - to, že něco v diáři mám, neznamená, že to musím udělat, jinak se zhroutí svět. Všechno to, o čem jsem chtěla psát, pro mě ztratilo smysl. Nechci kázat o něčem, co sama nedělám a nechci vás motivovat k tomu, co sama dělám nerada. Proto jsem se rozhodla napsat tenhle článek, abyste věděli a nezoufali, že nic nepřidávám.


Kdo jste měli rádi můj styl psaní nebo mé myšlenky, tak se nebojte, s blogováním nekončím.

Když na mě narazíte, určtě mě poznáte.

Vaše A. ♥

Pololetí, semináře, nové myšlenky

12. února 2017 v 21:37 | A.
Čtvrteční ráno jsem strávila v posteli místo školní lavice, protože mi nebylo ráno úplně nejlíp. Abych ale celý den jen neproležela v posteli, rozhodla jsem se s vámi podělit o pár důležitých mezníků, které se v mém životě staly, a tak vznikl tenhle článek.

Podzim

4. prosince 2016 v 22:48 | A.
Dlouhou, velmi dlouhou dobu jsem se dokopávala k tomu něco napsat. Vždycky jsem se bála, že už jsem zapomněla, jak psát, že už můj blog stejně nikdo nečte, že každý už sleduje jen youtubery a tudíž se budou čtenáři znovu získávat těžce. Vymlouvala jsem se na to, že nemám čas, ale pravdou je, že nebyla spíš chuť. Dneska na mě ale nějak padla psací nálada a díky téhle písničce mám chuť zase začít blogovat. Pusťte si ji, je fakt skvělá.

Pro ty, které by zajímalo, co jsem celou tu dobu dělala a jak si vlastně žiju jako třeťačka, jsem se vám rozhodla napsat tenhle článek.

Těžký život gympláka

15. září 2016 v 0:04 | A.
Každý říká, že je střední škola nejlepší období vašeho života. Nejste moc mladí ani staří, zažíváte první lásky, bavíte se, chodíte na večírky, poznáváte nové lidi a zkoušíte zajímavé věci, na které vám kdysi chyběla odvaha. Nebo taky sedíte nad hromadou papírů a zoufale se snažíte zapamatovat si reciprocate, rancour nebo wed. Záleží totiž dost na úhlu pohledu a taky na místě, kam jste se na čtyři roky upsali, že jo.

První letošní dny jsme strávili v nevědomí a příjemném nicnedělání, protože půlka třídy si ještě prodloužila prázdniny. Teď nám už ale doopravdy začíná to, čemu se říká "třeťácké peklo".

Gaudeamus igitur

1. září 2016 v 15:44 | A.
Týjo, tak konečně jsem třeťačka.

I přes to, že je dneska prvního září, měla jsem docela fajn den. Vstávala jsem až v sedm, což je na mě dost pozdě. Ráno jsem si dokonce pustila písničky - to dělám, jen když mám dobrou náladu a hodně času. Jela jsem pozdějším autobusem s kamarádkou, která je letos v prváku u nás na škole. Měla jsem ještě půl hodiny, než mělo začít zahájení, tak jsem si vyřídila všechno důležité. Protože komu by se chtěly stát ty řady pak, když se všude nahrnou všichni, co si nic nevyřídili, žejo.

 
 

Reklama